четвер, 23 серпня 2012 р.

Концерт на підтримку басиста КОМУ ВНИЗ Сергія Степаненка

За своєю традицією, у вересні київські басисти зберуться в клубі ROUTE 66.

Сергій Степаненко (басист легендарної групи КОМУ ВНИЗ) терміново потребує складної та дорогої операції, тому на цьому БасДеї збиратимуть гроші.

Закликаю вас не бути байдужими до цієї ініціативи.

середа, 22 серпня 2012 р.

Музична колонка Тижня : три українські альбоми серпня

UPD : Пост доповнено повним текстом рецензій (у авторській редакції) 04.02.2013

В друкованій версії журналу Український Тиждень № 34 (251) від 22 серпня читайте у спеціальній колонці мої короткі враження від таких альбомів :

Minore - Mothman Dreams (2012)


Minore – це новий сольний проект дніпропетровця Ігоря Ялівця, відомого українському слухачу за авангардно-експериментальними групами Gamardah Fungus та Submatukana . Стиль дебютного альбому, що вийшов у вигляді онлайн-релізу в середині липня, можна описати як надзвичайно органічний сплав «брістольського» тріп-хопу та chillout, який добре підходить для відпочинку. За словами музиканта, в нього давно зріла ідея спробувати свої сили в подібній стилістиці, і варто відзначити, що ця перша спроба йому відмінно вдалася – платівка звучить солідно і різноманітно. Фірмовий саунд, специфічна атмосфера та непересічні, прозорі та нерідко гіпнотичні аранжування, притаманні цьому альбому, не раз спонукають ловити себе на думці, що "Mothman Dreams" цілком міг би бути одним з релізів знаменитого лейблу Ninja Tune. Сподіваємось, проект Minore матиме не менш цікаве продовження.

Short Hair Ideals - Immersion (2012)


Short Hair Ideals – проект, створений молодим композитором Вовкою Вовкобоєм у 2009 році в місті Лубни. Як можна розуміти з інтерв'ю, існує він у форматі one-man-band, хоча відкритий до співпраці з однодумцями, яких (традиційно для провінції) не так просто знайти. Попри це, музика Short Hair Ideals є на сьогодні у певному розумінні мейнстрімом, адже поєднує замріяний електронний пост-рок та ніжний ембіент (з виразним переважанням останнього). З усього видно, що автору не залежить на якійсь особливій стильовій новизні чи експериментальності (саунд проекту виразно вторинний за цією ознакою), а на тому, щоб точно передати власні, багато в чому інтимні, настрої, для яких музика є найкращою еманацією. Дебютний альбом, якому передували два ЕР та сингл, попри скромний хронометраж, є приємним релізом, який має сподобатись прихильникам цього стилю.

Majesty of Revival - Through Reality (2012)


Дебютний повноформатник ужгородської групи Majesty of Revival, що вийшов на початку серпня, являє собою яскравий, швидкісний симфонічний progressive-power metal з віртуозними гітарними соло, неокласичними клавішними пасажами та складною структурою композицій. Попри дуже непогану техніку музикантів і загальний високий рівень, тембр вокаліста справляє не надто вражає на фоні розмаїття інструментальних партій, хоча і не псує загальної картини. Як зазначає лейбл у своєму прес-релізі, на нас чекають 9 магічних треків з глибин карпатських лісів, що перенесуть слухача до футуристичних ландшафтів хаосу та інших принад жанру power metal. Власне, маємо один з найцікавіших дебютів на українській метал-сцені за останні кілька років, хоча в перспективах широкої популярності групи є значні сумніви.

© Максим Солодовник, серпень 2012

Публікація: Український Тиждень № 34 (251)

Передруки можливі виключно з письмової згоди автора.
З питань співпраці звертатись на e-mail: gycel86(равлик)gmail.com

неділя, 12 серпня 2012 р.

Drudkh – Вічний Оберт Колеса (2012)


Як зазначалось в анонсі, дев’ятий лонгплей всесвітньо відомих священних монстрів харківського блеку як тематично, так і за саундом мав стати поверненням до витоків DRUDKH. Експерименти на попередньому альбомі («Пригорща Зірок») з shoegaze /post-black metal, попри шикарне втілення та відповідність концепції, були неоднозначно сприйняті давніми фанами DRUDKH. Не думаю, що це вплинуло на рішення групи розвивати цей стиль в межах проекту Old Silver Key, адже перед DRUDKH ніколи не стояло питання комерційного успіху та потурання смакам аудиторії, що, безперечно, є розумною позицією для групи гросмейстерського рівня. Напевно, просто настав відповідний час. До того ж, якщо поглянути на дискографію DRUDKH, кожен з альбомів має власну специфіку.

Анонс був правдивим, але «Вічний Оберт Колеса» не став «повторенням пройденого» з кількох причин.

Якщо центральними образами і ключем до системи символів перших двох альбомів DRUDKH («Forgotten Legends» і «Autumn Aurora») були осінь і сутінки, то тут ми маємо цілість з усіх чотирьох пір року, які водночас є й архетипами, і хронотопом цієї міфопоетики. Таким чином, маємо значно масштабнішу інтерпретацію достоту вічної теми природних циклів. Відсутність пауз між треками нагадує про вічний процес змін і перетворень в Природі, а експресивна манера вокалу – ту свіжість вражень, яку несе нам настання кожної нової весни, літа, осені та зими.

Саунд нового альбому багато в чому є есенцією попереднього досвіду . Наприклад, в першому ж коротенькому інтро-треку «Вічне Коло» слухач зі стажем почує паралелі з шедевральним «Пісні Скорботи і Самітності», а в ураганних ударних треку «Коли Боги Залишають Свої Смарагдові Чертоги (серпень)» вчувається не так альбом «Лебединий Шлях», як культовий Hate Forest. Водночас урочиста атмосферність звучання, злютована з тим, що я називаю вовчою меланхолією, нікуди не поділася, що теж дуже тішить.

Думаю, «Вічний Оберт Колеса» близький всім, для кого язичницький світогляд є потужним життєвим імпульсом і голосом крові, а не позою чи модною фішкою, а Природа – справжнім священним домом. Прикметною особливістю нового альбому є використання власної україномовної лірики (автором якої, припускаю, є сам Роман Саєнко), чого раніше в DRUDKH ще не траплялось. Слід сказати, цей аспект альбому також на висоті. Вражає, зокрема, лаконічність цих текстів. Попри невелику тривалість (менше 40 хвилин), «Вічний Оберт Колеса» - бездоганний реліз.

© Максим Солодовник, серпень 2012

Публікація: www.rock.kiev.ua

Передруки можливі виключно з письмової згоди автора.
З питань співпраці звертатись на e-mail: gycel86(равлик)gmail.com

Трекліст :

1. Вічне Коло
2. Подих Холодної Чорної Землі (березень)
3. Коли Боги Залишають Свої Смарагдові Чертоги (серпень)
4. Прощання Зі Скорботними Птахами Осені (жовтень)
5. Ніч Зіткана Зі Снігу, Вітрів Та Сивих Зірок (грудень)

Drudkh
Вічний Оберт Колеса
2012
Season of Mist

P.S. Сьогодні стала доступною повна версія моєї статті DRUDKH - український феномен, скорочений варіант якої виходив в одному з квітневих чисел журналу Український Тиждень.