У наш час, коли блогери країн із розвиненим аудіоринком (маю на увазі передусім Європу та США) вже не перший рік «піднімають пласт» давніх касетних та – особливо – вінілових записів, масово оцифровуючи їх та зливаючи на свої численні ресурси, на теренах України подібна діяльність притаманна лише окремим ентузіастам-аудіофілам.
У такому контексті заснування лейблу, що випускає у світ свої релізи саме у вигляді касет (не згадуючи вже про надмалі тиражі – до 50 примірників) – справді альтернативний, оригінальний крок, який викликає в багатьох, хто стикається з цим фактом, щонайменше здивування. Складно достеменно сказати, яка мета саме такої подачі своїх релізів у засновників лейблу Oldturtles Tapes, але те, що такий хід зацікавлює – однозначно.
Лейбл наразі є молодим – випущено три релізи, і з їхнього тематико-стилістичного спрямування можна чітко вловити «спецалізацію» на «темній» незалежній музиці, до того ж експериментального характеру і з багатьма «маркерами» - як в дизайні релізів, так і в їхньому саунді, які найпростіше охарактеризувати як демонічні.
Київська група Wool, що складається всього з двох чоловік, наразі є досить загадковою навіть для більшості слухачів, які цікавляться цим сегментом музики, через дуже помірну кількість інформації, що вдається про них нагуглити, лаконізм офіційної сторінки на MySpace та нечасті виступи. Певно, все це також елементи певної медіа-стратегії в час, коли піар став чи не всеохопним.
Подібні враження виникають і від прослуховування їхнього дебютного релізу «Шерсть Шерсть Шерсть», більшій частині якого властивий мінімалізм, загадковість – під час перших чотирьох треків час від часу приємно дивує стриманість, медитативність звучання ритм-секції, до яких інша, традиційніша, група неодмінно допасувала б набагато більше гітарних партій, ефектів, шумів і такого іншого – і навряд чи від того б виграла.
Це стає очевидним після останніх двох треків, які є безперечним – і, звісно, навмисним контрастом до попередніх. В декого зі слухачів такий контраст може навіть викликати ефект жарту, тому збережемо інтригу, промовчавши про суть та засоби такого різноманіття.
Однак варто зазначити, що багатьом перші дві третини касети будуть цікавіші саме через їхню асоціативність, стриманий саунд та похмурі ритми.
Самі учасники проекту визначають свій стиль як антигуманний даб, однак у «Шерсть Шерсть Шерсть» можна помітити також ознаки індастріалу, нойзу, бруталу та електро-думу.
І жодного іконоборства, заявленого провокативною обкладинкою.
Сама концепція альбому, навіть починаючи з його назви, дає підстави говорити про цей реліз як один із найцікавіших експериментів в українській незалежній музиці-2009.
(с) Максим Солодовник, листопад 2009
публікація: www.rock.kiev.ua
публікація: www.rock.kiev.ua
Передруки можливі виключно з письмової згоди автора.
З питань передруків та співпраці звертатись на e-mail: gycel86(равлик)gmail.com
З питань передруків та співпраці звертатись на e-mail: gycel86(равлик)gmail.com